You need to enable JavaScript to run this app.
Logo
Údolí Svratky

Aktivity

PŘÍRODA

ÚDOLÍ SVRATKY

Vítejte v údolí řeky Svratky, dříve též známé jako Švarcava. Řeky, která po staletí vytváří životní tepnu napříč Vysočinou. Řeky, která si našla cestu hlubokými údolími, mezi skalami, aby pak již rovinatou krajinou pokračovala až do novomlýnských nádrží. Řeky, která vytváří neuvěřitelné a stále často stále panenské kulisy pro skutečnou aktivní turistiku.

www.udolisvratky.cz

SPORT

ÚDOLÍ SPORTU

Nejaktivnější údolí České republiky! Nikde jinde nenajdete na tak malé ploše takový počet všemožných sportovních aktivit, jako právě ve Víru. Horolezectví, divoká voda, MTB, via ferraty…to je jen malý výčet z více než dvacítky sportů, které můžete ve Víru vyzkoušet.

www.udolisportu.cz

HISTORIE

ÚDOLÍ HISTORIE

Tepnami současné civilizace jsou často nazývány dálnice, zatímco historicky byl tento přídomek spojován s řekami. Nejinak tomu bylo i na Vysočině, kde nám známé osídlení kopírovalo hluboké koryto řeky Svratky. Pro stavbu svého velkolepého gotického sídla zvolil tento kraj i věhlasný rod Pernštejnů, díky kterým i v širším okolí vyrostla řada různě velkých a významných strážních hradů.

www.udolihistorie.cz

Prohlédněte si dále

V dalších kategoriích

JSME TU PRO VÁS

Nezapomeňte, jsme tu pro Vás a pro Vaše pohodlí! Budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, ať už se bude jednat o pochvalu nebo naopak o kritiku či zajímavý podnět na zlepšení.

Váš tým forest resort